TZ Jhk ze dne 06. 03. 2019: Podnikatelé se dozvědí, zda digitalizace vyřeší nedostatek pracovníků

Seznámit se s metodikou zavádění digitálních inovací do výrobního systému ŠKODA AUTO, zjistit, jaké jsou možnosti získání dotací na přeměnu firem v chytré podniky nebo se dozvědět více o tom, jak může zavedení digitálních systémů zvýšit konkurenceschopnost firem. To vše budou moci účastníci dalšího kooperačního setkání, které pořádá pro podnikatele Jihočeská hospodářská komora.

V pořadí druhé přeshraniční kooperační setkání nabídne také přednášky odborníků na digitalizaci a digitální inovace. Účastníci budou diskutovat se zajímavými hosty o tom, zda digitalizace do budoucna vyřeší nedostatek pracovních sil. Zástupci jihočeských firem se budou moci setkat s dodavateli chytrých řešení napříč různými obory.

„Svět se za posledních několik desetiletí výrazně změnil. Dnes už si těžko vzpomeneme, kdy jsme naposledy použili tištěný telefonní seznam nebo kdy jsme naposledy uskutečnili bankovní transakci přímo na pobočce peněžního ústavu. Digitalizace mění náš každodenní život, naši práci a dokonce i způsob, jakým uvažujeme. A samozřejmě řadu změn přináší i do pracovních procesů. Cílem setkání jihočeských a německých podnikatelů je upozornit na nejnovější trendy v této oblasti,“ uvedl Luděk Keist, ředitel Úřadu Jihočeské hospodářské komory (JHK).

Kooperační setkání se bude konat v úterý 26. března od 13 hodin v Parkhotelu Hluboká nad Vltavou. Vystavovatelé se na ně mohou hlásit do 15. března, návštěvníci až do 22. března.

„Přednášet budou Wolfgang Weissler ze společnosti Siemens, který představí Průmysl 4.0 nejen jako populární výraz dnešní doby, ale i jako realitu a vysvětlí, jak integrace a digitalizace celého hodnotového řetězce může pomoci zajistit konkurenceschopnost podnikání. Dále pohovoří Jana Polášek Filová ze společnosti ŠKODA AUTO o tom, jak nastartovat digitální inovace v podniku a poukáže na konkrétní příklady vyhledávání a uplatnění inovativních technologií ve výrobní praxi. Kateřina Moravanská z Agentury pro podnikání a inovace se bude věnovat dotacím na podporu digitální transformace ve firmách – upozorní na IX. výzvu programu podpory Technologie – Průmysl 4.0 Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, prostřednictvím níž mohou malé a střední podniky čerpat dotace na pořízení nových výrobních a nevýrobních technologií,“ sdělil Luděk Keist.

Kooperační setkání je součástí projektu „Pohraniční region 4.0 – společně.digitálně.utvářet“, financovaného z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020. Realizují jej Jihočeská hospodářská komora společně s IHK Pasov s cílem napomáhat šíření informací o digitalizaci.

Zástupci médií jsou na Kooperační setkání v úterý 26. března od 13 hodin v Parkhotelu Hluboká nad Vltavou srdečně zváni!

Tisková zpráva